Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

  БОТУЛІЗМ!!!

02.08.18 року в Козелецькому районі, м. Остер зареєстрований випадок ботулізму. Причиною захворювання стало вживання в’яленої риби домашнього приготування.

Станом на 16 липня 2018 року в Україні зареєстровано 58 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіло 65 людей, 5 із них померло.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

- порушення близького зору: хворого турбує "сітка або туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів;

- сильно виражена сухість у роті;

- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,

запаморочення, сильний головний біль;

- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);

- ураження м’язів шиї та кінцівок.

- розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

                          Попередьте дифтерію
В селі Кропивне Ніжинського району в липні поточного року зареєстровано вогнище дифтерії, де серед захворілих двоє дітей, мати та батько.
    Про дифтерії було відомо ще в VI-VII століттях. В XVI-XVII століттях іспанські і італійські лікарі, даючи точний опис клінічної картини дифтерії, іменували її терміном «петля удавленніка», «хвороба дихальної трубки», «Сициліанського виразкою». Збудник дифтерії - токсигенних дифтерійна паличка, продукує екзотоксин, який і зумовлює тяжкість захворювання. Ця бактерія відкрита Клебсом і Леффлером в 1883 - 1884 роках. Природним середовищем для дифтерійної палички для в природі є людський організм. У зовнішньому середовищі дифтерійна паличка зберігає життєздатність протягом різних термінів: наприклад, температуру -20  С витримує до тижня, при високій температурі (50 С і вище) гине через 30-40 хвилин. Добре переносить висушування. У пилу, на підлозі,на предметах в оточенні хворого дифтерійна паличка зберігає життєздатність до 18-40 днів, дуже чутлива до всіх дезінфікуючих засобів у звичайних концентраціях.
      Джерелом дифтерії є людина. Найбільш небезпечні в цьому відношенні хворі на дифтерію і бактеріоносії, які страждають гострими захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Передача інфекції в переважній більшості випадків відбувається повітряно-крапельним шляхом (під час дихання, розмови), рідше - через предмети (іграшки, білизна) і продукти харчування (молоко). Вирішальну роль в боротьбі з дифтерією відіграло відкриття Амона. У 1923 році він запропонував свій препарат для нейтралізації токсину - анатоксин, поклавши початок протидифтерійної імунізації. Масові щеплення дітей привели до зниження захворюваності на дифтерію, але ні в одній країні світу не змогли ліквідувати цю інфекцію.
Чи може інфікуватися збудником дифтерії прищепленої людина? Так, може.  Імунізація привела до різкого скорочення числа хворих. Рівень носійства токсигенних збудників дифтерії зменшився, але збудник все ж циркулює серед населення. Збудник дифтерії виробляє токсин, який призводить до утворення некрозів (омертвіння) і фібринозних плівок в осередку запалення, збільшення довколишніх лімфатичних вузлів, а при токсичних формах до набряку навколишніх слизових оболонок і підшкірної клітковини. Вступаючи в кров'яне русло, токсин викликає інтоксикацію різного ступеня - від невеликого нездужання, блідості ізниження апетиту до інфекційно-токсичного шоку. Ускладнення дифтерії - (інфекційно-токсичний шок, міокардит, нефрозонефрит, полирадикулоневрит) теж результат дії токсину, який потрапляє в ці органи з потоком крові. Інкубаційний період коливається в межах 2-7 діб, найчастіше він складає 2-3 діб.
           На сьогодні батьки, чиї діти віком до 3 років вступають до дошкільних навчальних закладів, зіштовхуються з проблемою незарахування своїх дітей до дитячих садків у зв'язку з відсутністю в них профілактичних щеплень за віком. Це пов'язано з тим, що діти, які йдуть сьогодні в дошкільні навчальні заклади,  батьки котрих потрапили під вплив широкомасштабної антивакцинальної кампанії  і з особистих міркувань відмовилися на той час від проведення профілактичних щеплень.
          Відповідно до статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому перебуває дитина за медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бектеріоносіями.
           Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушеннями установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
          У разі відсутності даної медичної довідки для дітей, яким не проведені профілактичні щеплення за віком (йдеться про дітей віком до 3 років, які повинні вступити до дитячих садків) у закладі охорони здоров'я, де спостерігається дитина, повинна бути створена імунологічно-щеплювальна комісія, яка визначає графік проведення недостатніх щеплень кожній конкретній дитині. Батькам пропонується за певний час все-таки здійснити профілактичні щеплення уже с порушенням календаря щеплень за віком, проте реалізувати право дитини бути здоровою.
            Рішення щодо прийняття дитини без певного набору щеплень до навчального закладу приймається в кожному окремому випадку керівником освітнього закладу. Батьки попереджаються про те, що при підвищеній епідемічній ситуації дитина без певних щеплень стає загрозою як сама для себе, так і для оточуючих дітей, а тому їм пропонується на період підвищення епідситуації забрати таку дитину з навчального закладу.
        Вакцинація - найкращий метод захисту від інфекційних захворювань.
        Профілактика за допомогою вакцин спрямована саме проти тих інфекцій, які спричиняють тяжкі захворювання та викликають  смертельні випадки. Вакцини містять або дуже ослаблені мікроорганізми, або вбиті, або ж їх окремі складові. Коли їх вводять до організму, імунна система продукує спеціальні білкові молекули – антитіла та спеціальні клітини. Саме вони і відповідають в організмі людини за стійкість до інфекцій, тобто імунітет.
          Завдяки масовим щепленням успішно побороли у 90-ті роки епідемію дифтерії до поодиноких (спорадичних) випадків.  На сьогоднішній день вакцинаціями охоплено 80% дитячого населення світу, що сприяє порятунку щорічно 3 млн. життів.
        Термін введення вакцини та мінімальні інтервали між щепленнями в Україні регламентує Національний календар щеплень, який відповідає Європейським стандартам. У день призначення профілактичного щеплення, безпосередньо перед його проведенням, проводиться медичний огляд з обов’язковим вимірюванням температури тіла для виключення гострого захворювання. Профілактичні щеплення проводяться тільки одноразовими або самоблокуючими шприцами.
       Будь - яке щеплення є в сотні разів безпечнішим, ніж захворювання, від якого воно захищає!

 

Обережно - гриби!

В Козелецькому районі зареєстрований випадок отруєння грибами з трьома постраждалими!!!

В Україні традиційно літо та осінь - сезон збирання грибів. З початком кожного грибного сезону повідомлення про отруєння грибами стають звичними.

Отруєння грибами реєструються у медичних закладах протягом усього року, однак пік отруєнь припадає на кінець літа - початок осені. Більшість отруєнь спричинені, як правило, вживанням отруйних грибів, що помилково сприймаються за їстивні, та умовно - їстивних грибів. Проте чимало випадків отруєнь їстивними грибами, що є підставою вважати причинами отруєнь й інші фактори - місце збирання грибів, вік грибів тощо.

Симптоми отруєнь розвиваються в діапазоні від 30-ти хвилин до 24-х годин. Отруєння грибами протікають набагато важче, аніж інші харчові отруєння, й нерідко ускладнюються внаслідок вживання алкогольних напоїв. Щорічно серед потерпілих від отруєнь грибами спостерігається високий рівень смертності, в тому числі серед дітей. Однією з основних причин смертельних випадків є запізніле звертання за медичною допомогою.

Як правило, до отруєнь призводить невміння відрізняти їстивні гриби від отруйних, неуважність при збиранні, неправильне приготування деяких видів грибів. Ризиковано також купувати гриби у приватних осіб в місцях стихійної торгівлі.

Швидких і достовірних способів визначити отруйність чи їстівність грибів не існує. Тільки спеціалізовані лабораторії можуть провести дослідження грибів, або приготовлених з них блюд на наявність токсичних речовин. Крім цього, збирання грибів в лісозахисних смугах, біля автошляхів може закінчиться теж небажаними наслідками. В ці гриби потрапляють токсичні речовини вихлопних газів автотранспортних засобів та інші отруйні речовини.

Якщо Ви все ж таки відправились до лісу, то обов’язково врахуйте наступне:

• ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

• якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще не кладіть його у кошик;

• намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби – „білі”, „бабки”, „моховики” тощо;

• якщо Ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

• перед приготуванням страв з грибів їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;

• не вживайте сирих грибів;

• перед приготуванням будь-якої страви відваріть гриби декілька разів у підсоленій воді (бажано не менше трьох) протягом 10-15 хвилин;

• готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, не більше 24 годин, в емальованому посуді;

• не давайте грибів малолітнім дітям;

Якщо вже трапилася біда і ви почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких :

– перш за все промийте шлунок водою з марганцем і відразу ж викликайте "швидку допомогу"

– навіть незважаючи на можливе тимчасове полегшення Вашого стану негайно зверніться до найближчої лікувальної установи.

Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

       

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ З КОРУ
     Станом на 17.07.2018 року в районі зареєстровано 9 випадків захворювання (підозри ) на кір . Серед захворілих 3 дітей віком  7 місяців,1рік та 2,5  років (дитина організована, відвідує ДНЗ № 2 ). Лабораторно підтверджено 3 діагнози кір, решта діагнозів  епідеміологічно пов’язані , так як зі слів хворих мають місце випадки захворювання на кір серед військовослужбовців, при цьому 6 хворих проживають в смт. Десна,2 - в м. Остер,1- смт. Козелець.
     Стан щепленості  захворілих наступний:
- діти віком 7 місяців та 1 рік проти кору не щеплені ( останній - в зв’язку з хворобою на момент досягнення 1 року);
-дитина віком 2,5 років має 1 щеплення проти кору;
-5 дорослих зі слів щеплено, проте відсутнє документальне підтвердження;

-1 дорослий (медичний працівник) щеплений з документальним підтвердженням.
   Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, яке швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.
    Якщо говорити про симптоми, то першою ознакою кору, зазвичай, є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через декілька днів з'являється висип, як правило, спочатку на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через 3 дні висип поширюється по всьому тілу, з'являється на руках і ногах. Він тримається 5-6 днів і потім зникає. В середньому, висип з'являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.
     Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
    Якщо ви або ваша дитина не хворіли на кір і не були щеплені, ви під загрозою захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. То ж зверніться до педіатра або до сімейного лікаря, якому ви довіряєте, та зробіть щеплення.
    Захистить своїх дітей і себе. Будьте відповідальними за здоров’я і життя своєї сім’ї. І будьте здорові!

          Профілактика гострих кишкових інфекцій
     До гострих кишкових інфекцій відносяться: гастроентероколіти, дизентерія, сальмонельози, холера, черевний тиф та інші. Ці захворювання викликаються різними збудниками і мають ряд клінічних проявів. Джерелом інфекції при всіх цих захворюваннях є хвора людина та носій інфекції. Збудники кишкових інфекцій живуть і розмножуються в кишківнику хворого і виділяються у зовнішнє середовище з випорожненнями і сечею. Характерною загальною рисою цих інфекцій є наявність бацилоносійства, тобто здатність збудника жити і розмножуватись в кишковику людини, не викликаючи ознак захворювання. Бацилоносії мають велике значення в розповсюдженні інфекційних хвороб, оскільки вони здатні виділяти збудників в великій кількості, при цьому виявити бацилоносіїв можливо лише при бактеріологічному обстеженні.
        Раннє виявлення хворих і бацилоносіїв, швидке встановлення вірного діагнозу і своєчасно почате лікування має важливе значення в профілактиці кишкових інфекцій.
          Для кишкових інфекцій характерними є спільні шляхи розповсюдження. Основними є вода і харчові продукти, з якими збудник може потрапити в організм здорової людини. Забруднення води може відбуватися при потраплянні у воду випорожнень, що містять патогенні мікроорганізми, незадовільного рівня санітарного облаштування населених місць, незадовільного утримання туалетів, невірної організації збору видалення і знезараження нечистот. В цих випадках збудники хвороб легко проникають, як  на поверхню, так і в грунтові води, і людина заражається при купанні, при вживанні цієї води.Використання забрудненої води для поливки городів може привести до зараження овочів та фруктів, а ії вживання в їжу без санітарної обробки приводить до зараження людини.Інші продукти можуть забруднюватись збудниками кишкових інфекцій в результаті недотримання хворими і бацилоносіями правил особистої гігієни. В багатьох продуктах  із них мікроби не тільки тривалий час зберігають свою активність, але розмножуються і накопичуються..
         Ось чому, в теплу пору слід бути особливо обережними, постійно дотримуватись чистоти рук, посуду, споживати лише добре вимиті фрукти та овочі, свіжі, охайно приготовлені страви, вживати чисту воду. Тобто, необхідно зробити все для того, щоб у шлунок не потрапили мікроби-вороги.
       Додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук,- запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями.  Руки необхідно мити  перед їдою, приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету. Проте не всі, особливо діти, вміють правильно це робити . Спочатку руки слід змочити водою, потім намилити їх і розтерти мило до утворення  густої піни далі піну змити. Цю процедуру проробити двічі, тричі. Слід мити не лише тильні й долонні  поверхні кистей, а й між пальцями. Якнайретельніше  повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих закладів, а також ті, хто має справу  з приготуванням та реалізацією  харчових продуктів. Нехтування правилами  може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями.
      Важливе значення  в профілактиці гострих кишкових захворювань має виконання  санітарних правил приготування й зберігання їжі, бо саме тут криється джерело небезпеки розмноження  хвороботворних мікроорганізмів.
     Значно легше запобігти захворюванню ніж його лікувати, до того ж іноді захворювання набуває гостро-кишкового перебігу, виникають небажані ускладнення особливо, якщо хворий несвоєчасно звертається до лікаря,  хворі починають самолікування в надії на швидке одужання. Це однак шкідливо, як для хворого  так  і для тих, хто його оточує, бо в одного хвороба може протікати легко, а в іншого дуже важко. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби, своєчасно допомогти.
      Додержання простих гігієнічних правил, особливо влітку, активна допомога лікарям у виявленні хворих, своєчасне проведення протиепідемічних заходів допоможе  знизити рівень захворюваності гострими кишковими інфекціями.
      Захворюваність на суму гострих кишкових інфекцій , в т. ч. сальмонельоз, по Козелецькому району за 6 місяців 2018 року  зросла на 14,3%  ,  в інтенсивних показниках становить  35,2 вип. на 100 тис. населення, проти 30,3 . Зріс на 75%  (97,8 вип. на 100 тис. проти 55,7 вип.) також показник захворюваності серед дітей до 17 р. Всього зареєстровано 15 випадків ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 6 – рота вірусом ( серед них 5 дітей), та 1 – не встановленим збудником. Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані.  Причиною захворювань є недотримання правил  особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

Щодо проведення досліджень радіаційного фону

Фахівцями Козелецького міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодня проводяться моніторингові дослідження радіаційного фону в смт. Козелець по вулиці Журавльова, 41.

Результати вимірів свідчать, що радіаційний фон знаходиться на безпечному рівні і при нормі 30 мкР/год становить:

  • 13.06.18 р. – 14 мкР/год;
  • 14.06.18 р. – 15 мкР/год;
  • 15.06.18 р. – 15 мкР/год;

Дослідження річкової води

 Козелецьким міжрайонним відділом ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» згідно плану лабораторних досліджень з розділу соціально-гігієнічного моніторингу навколишнього середовища на ІІ квартал 2018 року 14.05.2018 року був проведений відбір води поверхневої водойми р. Остер смт. Козелець зі створу №30 – нижче автомобільного мосту в напрямку м. Остер та р. Остер, Козелецький р-н – в районі мосту, на 500 м нижче межі міста Остер створ №31 на відповідність вимогам Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, від 19.06.96р. (додаток№11).За результатами проведених мікробіологічних досліджень відповідає вимогам, по санітарно-гігієнічних - вода з р. Остер (ств.31) та з р.Остер (ств.30) не відповідає по БПК20 (кількість кисню, витрачена на аеробне біохімічне окислення під дією мікроорганізмів і розкладання нестійких органічних сполук, що містяться в досліджуваній воді) становить 3,4 мгО2 /дм3 що в 1,1рази та 3,7 мгО2 /дм3 що в 1,2 рази перевищує нормовану величину                   

                         Профілактика вірусних гепатитів   ( 19 травня  День боротьби з гепатитами)                                                                                                    
            Що потрібно знати кожному про вірусні гепатити.
Розрізняють ентеральні вірусні гепатити (ВГА та ВГЕ), які відносяться до групи кишкових інфекцій і парентеральні вірусні гепатити (ВГВ, ВГС, ВГД і ін.) — група «кров’яних інфекцій».
        Парентеральні вірусні гепатити В і С відрізняються важкими і хронічними формами — це грізні захворювання, які з плином часу призводять до інвалідності та смерті. Сьогодні вірусний гепатит поширюється швидше, ніж СНІД. З огляду на шляху зараження вірусом, проблема гепатитів має відношення до кожного.

Вірусний гепатит А (ВГА)
З усіх вірусних гепатитів ВГА — найменш «шкідливий», хоча нехтувати ним і не дотримуватися рекомендацій лікаря не можна ні в якому разі, оскільки він може дати ускладнення (захворювання жовчного міхура і проток). Вірус гепатиту А вражає тільки людину. У навколишнє середовище вірус в основному потрапляє з фекаліями, головний шлях зараження — фекально-оральний, тому ВГА називають «хворобою брудних рук».
Зараження відбувається через воду, посуд, іграшки, предмети особистої гігієни та інші предмети, якими користувався хворий. Вірус гепатиту А дуже стійкий до впливів зовнішнього середовища: нечутливий до низької і високої температур (нагрівання до 60 ° С витримує 30 хвилин, при температурі 80 ° С гине через 5 хвилин, при кип’ятінні — миттєво), стійкий до висушування, дії багатьох хімічних речовин та ультрафіолетового опромінення.
Для ВГА існує осінньо-зимова сезонність захворювання.
Недотримання елементарних правил гігієни відкриває прямий шлях для проникнення вірусу в організм.
Вірус, потрапляючи людині через рот, в кишечнику всмоктується в кров і потрапляє в печінку. Тут він починає інтенсивно розмножуватися. У тканині печінки починається запальна реакція, порушується відтік жовчі, розмір печінки збільшується. Жовч і білірубін потрапляють в кровотік, в результаті чого шкіра і слизові приймають жовтяничний колір.
При підозрі на вірусний гепатит (появі жовтяниці, сечі темного кольору, калу світлого кольору, різке зниження апетиту, біль у правому підребер’ї) потрібно звернутися до лікаря.
Як правило, при вірусному гепатиті потрібна негайна госпіталізація.
Після одужання рекомендується спостереження у гастроентеролога або гепатолога. Важливу роль в лікуванні відіграє лікар-дієтолог.
Дієта має дуже велике значення в лікуванні гепатиту. Їжу потрібно приймати дробовими порціями 4-5 разів на день. Не до раціону: смажені, жирні та гострі страви, приправи, соуси, підливи, горіхи, гриби, ковбасні вироби, копчення, шоколад, халва, тістечка, морозиво, яйця. Дозволені вегетаріанські супи, страви у відварному вигляді або приготовані на пару, каші (краще вівсяна), картопля, кисломолочні продукти, нежирні сорти м’яса і риби, свіжі фрукти, соки, компоти, морси. Хліб краще білий, трохи підсохлий. Мінеральну негазовану воду дозволяється вживати після одужання. Дієту слід дотримуватися не менше 6 місяців після перенесеного гепатиту.
Основна профілактика захворювання гепатитом А, це дотримання елементарних правил гігієни, про які начебто знають всі, але яким далеко не всі слідують.
Ретельно мийте руки під проточною водою з милом після туалету, перед їжею, після роботи, після вулиці.
Ретельно мийте овочі та фрукти, навіть зі свого городу.
Перебуваючи на природі або на дачі, не пийте некип’ячену воду.
Привчайте дітей з раннього віку дотримуватися правил особистої гігієни.
Існує надійний спосіб захисту від вірусного гепатиту А — це щеплення. З 2008 р в Республіці Білорусь введена планова вакцинація проти гепатиту А дітей у віці 18 і 24 місяців. Щеплення проводяться також контактним особам в осередках за епідпоказаннями та особам, які виїжджають в країни з широким розповсюдженням гепатиту. Планова вакцинація дозволила знизити захворюваність ВГА у дітей. У 2015 році з 81 зареєстрованого випадку захворювання ВГА в Мінську, тільки 1 — у дитини.
Вірусний гепатит Е в загальних рисах схожий з гепатитом А.
Для профілактики ентеральних вірусних гепатитів А і Е особливо важливі заходи загальногієнічного і санітарного характеру, використовувані для профілактики і інших кишкових інфекцій: захист джерел водопостачання від забруднень, постійне хлорування питної води, санітарний контроль в установах громадського харчування, санітарна освіта населення і т.п.
Вірусні гепатити В і С (ВГВ, ВГС)
Парентеральні гепатити В і С — одні з найпоширеніших у світі інфекцій. Підступність їх полягає в розвитку хронічного запального процесу в печінці, який може привести до цирозу і раку печінки. Віковою групою ризику є вік 18-39 років.
Віруси гепатитів В і С передаються через мізерно мала кількість інфікованої крові. Заражає доза при цьому дуже мала — кілька вірусних частинок, а для потрапляння їх усередину кровотоку досить садна, подряпини, уколу або порізу. Вірус гепатиту В міститься не тільки в крові, а й в спермі, вагінальному секреті, слині, грудному молоці та інших біологічних рідинах хворого або вірусоносія.
Зараження може відбутися при виконанні пірсингу, татуажу, манікюру, педикюру, проколюванні вух погано обробленими інструментами.
Предмети і инструмен-ти, на яких знаходиться вірус, можуть виглядати чистими, без залишків крові. Але на необробленої дезин-фецірующімі засобами поверхні віруси можуть зберігатися від декількох годин до декількох тижнів.
В останні роки відзначається різке зростання числа хворих ПВГ, інфікування яких відбулося при внутрішньовенному введенні наркотичних засобів. Можливе зараження плода від матері-вірусоносія під час пологів.
Парентеральними гепатитами В і С не можна заразитися:
При кашлі та чханні.
При рукостисканні.
При обіймах і поцілунках.
При вживанні загальної їжі або напоїв.
Зараження ПВГ може пройти непомітно для людини, часто захворювання
Протікає безсимптомно, при хорошому загальному само почутті. Виявити, що людина інфікована, можна випадково при спеціалізованому лабораторному дослідженні крові на антигени вірусу гепатиту «В» або антитіла до вірусу гепатиту «С».
При підозрі про зараження вірусом гепатиту необхідно терміново звернутися до лікаря
Не затягуйте хворобу до тієї стадії, коли лікування буде важким, тривалим і дорогим. Сучасний рівень діагностики та лікування дозволяє виявляти і боротися з вірусними гепатитами. Своєчасне виявлення парентеральних гепатитів і ефективне їх лікування — це запорука одужання і відсутності розвитку ускладнень.
Профілактика парентеральних гепатитів:
Не вступайте в безладні статеві зв’язки і не забувайте користуватися презервативом.
Не вживайте наркотики, особливо — ін’єкційні.
Не робіть пірсинг і татуювання в сумнівних закладах.
Не забувайте завжди дотримуватися правил особистої гігієни.
Гепатит В можна запобігти шляхом вакцинації.
З 2000 р імунізація проти гепатиту В включена в Національний календар профілактичних щеплень Республіки Білорусь і проводиться дітям на першому році життя (вакцинація в перший день життя з ревакцинацією в 1 місяць і 5 місяців).

Нітрати в овочах!

Хоча ранні овочі та ягоди милують око, та вміст нітратів в них найчатіше неймовірно високий. Так як деякі господарства для швидшого дозрівання їх використовують добрива. Тепличні та ґрунтові овочі не тільки відрізняються за своїми смаковими якостями, але і за хімічним складом.

-->

Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту