Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію

в районі за липень 2018 р.

Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за липень 2018 р. зріс на 11,9% в порівнянні з минулим роком , і в інтенсивних показниках становить 145,2 вип. на 100 тис. населення проти 127,6 вип. на 100 тис. за минулий рік. Захворюваність серед дітей до 17 років також зросла в 1,6 разів і становить 279,6 вип. на 100 тис. дитячого населення проти 181,0 вип.

Ріст захворюваності відбувся за рахунок гострих кишкових інфекцій , зокрема : захворюваність на сальмонельоз зросла в 1,5 разів ( з випадки проти 2 за аналогічний період минулого року), захворюваність ГКІ зросла на 75 %, в інтенсивних показниках становить 46,2 вип. на 100 тис. населення, проти 25,6 . Зріс в 3 рази (167,8 вип. на 100 тис. проти 65,6 вип.) також показник захворюваності серед дітей до 17 р. Всього зареєстровано 20 випадків ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 8 – рота вірусом ( серед них 7 дітей), та 1 – не встановленим збудником. Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями та сальмонельозом з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

2 випадки інфекційного мононуклеозу зареєстровано у дитини та підлітка (студента ), в минулому році - жодного.

В районі зареєстровано 8 випадків захворювання (підозри ) на кір , з яких 5 лабораторно підтверджені. Серед захворілих 3 дітей віком 8 місяців, 1рік та 2 роки (щеплений одноразово). 1 дорослий (медичний працівник) щеплений,4 дорослих щеплено зі слів, проте відсутнє документальне тому підтвердження . 6 хворих проживають в смт. Десна, по 1 – в м. Остер та смт. Козелець.

  • мають місце 11 випадків захворювань шкіряно – венеричними хворобами, в т. ч. 8 - коростою (17,6 вип. на 100 тис.) , що на 47,6 % нижче за показник минулого року.

Епідемічна ситуація по туберкульозу нестійка. Показник захворюваності вперше зареєстрованих в звітному році хворих на туберкульоз органів дихання на 11,7 % нижчий за рівень минулого року , в інтенсивних показниках 32,9 вип. на 100 тисяч населення, за аналогічний період минулого – 36,7 вип. При цьому, 73,4 % хворих, вперше зареєстрованих в 2018 році, є мікобактеріовиділювачами, 63,7 % виявлених вперше - в фазі розпаду легень .

Епідемічна та епізоотична ситуації по сказу залишається напруженою. Так, за антирабічною допомогою звернулося 76 осіб, призначено профілактичне антирабічне лікування 10 потерпілим.

Проводились лабораторні дослідження:

- 10 проб води з децентралізованого водопостачання на вміст нітратів із шахтних колодязів породіль, у 5 зразках виявлено відхилення по вмісту нітратів (власникам шахтних колодязів, де виявленні відхилення, надані роз’яснення та пропозиції);

- відібрані зразки води питної на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники із ДНЗ №1 та ДНЗ №2 смт. Козелець. За результатами досліджень вода із ДНЗ №1 відповідає вимогам нормативних документів, а з ДНЗ №2 не відповідає по вмісту заліза.

- відібрано по 2 зразки води поверхневих водойм з р. Десна та р. Остер на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники. За результатами досліджень відхилень не виявлено.

Відібрано - 174 проб навколишнього середовища на бактеріологічні показники, в тому числі:

- питної води –15, з них нестандартних - 1;

  • харчових продуктів – 26 ;
  • змивів – 404.
  • 55 паразитологічних обстежень. Інвазованих не виявлено.

Проведено 22 дозиметричний аналіз, всі відповідають нормативам.

  • роведено 6 лекцій та 12 бесід на актуальні санітарно-гігієнічні теми.

Аналіз інфекційної захворюваності та результати проведених лабораторних досліджень свідчать, що санітарно - епідемічна ситуація в Козелецькому районі задовільна, стабільна та керована.

Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити:

Виконання вимог «Плану заходів щодо запобігання, локалізації та ліквідації спалахів кору серед населення Чернігівської області на 2017-2022 роки» затверджених спільним наказом УОЗ ОДА та ДУ «Чернігівського ОЛЦ МОЗ України» №170/40 від 09.06.2017р.

 

  Нітрати у воді!!!

Чиста вода — запорука здорового життя. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя.

Останім часом зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання. Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці та роки життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л), відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».

Вода забруднена нітратами навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

За 3 місяці 2018 р. Козелецьким міжрайонним відділом ДУ « Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено — 36 проб води на вміст нітратів (де користуються для вживання діти до 3-х років та вагітні), з них не відповідає нормативним вимогам 12 проб, що складає 33%. Обстеження проводилось у 23 населених пунктах.

Якщо виникли сумніви щодо якості питної води, Ви можете звернутись для проведення досліджень в Козелецький міжрайонний відділ за адресою: смт. Козелець, вул.. Журавльова, 41.

  

 

Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту