Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію

в районі за травень 2018 р.

Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за травень 2018 р. залишився на рівні минулого року , і в інтенсивних показниках становить 94,6 вип. на 100 тис. населення. Захворюваність серед дітей до 17 років зменшилась на 18,1% і становить 125,8 на 100 тис. дитячого населення проти 153,2 на 100 тис.

Захворюваність на суму гострих кишкових інфекцій , в т. ч. сальмонельоз, також залишилась на рівні аналогічного періоду минулого року , в інтенсивних показниках становить 30,9 вип. на 100 тис. населення. Однак, показник захворюваності серед дітей до 17 р. зріс на 25% (69,9 вип. на 100 тис. проти 55,6 вип.) . Всього зареєстровано 13 випадків ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 4 – рота вірусом ( в т. ч. 3 дитини). Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

2 випадки інфекційного мононуклеозу зареєстровано у дитини та підлітка (студента ), в минулому році - жодного.

В районі зареєстровано 3 випадки захворювання (підозри ) на кір , з яких 2 лабораторно підтверджені. Серед захворілих 1 дитина віком 1рік, не має щеплень проти кору (в зв’язку з хворобою на момент досягнення 1 року). 2 дорослих зі слів щеплено, проте відсутнє документальне підтвердження . Всі хворі проживають в смт. Десна.

  1. випадків захворювань шкіряно – венеричними хворобами, в т. ч. 7 - коростою (15,4 вип. на 100 тис.) , що на 66,7 % нижче за показник минулого року.

Епідемічна ситуація по туберкульозу нестійка. Показник захворюваності вперше зареєстрованих в звітному році хворих на туберкульоз органів дихання на 15,3 % нижчий за рівень минулого року , в інтенсивних показниках 24,2 вип. на 100 тисяч населення, за аналогічний період минулого – 28,2 вип. При цьому, 81,9 % хворих, вперше зареєстрованих в 2018 році є мікобактеріовиділювачами, 63,7 % виявлених вперше в фазі розпаду легень .

Епідемічна та епізоотична ситуації по сказу залишається напруженою. Так, за антирабічною допомогою звернулося 39 осіб, призначено профілактичне антирабічне лікування 9 потерпілим.

Проводились лабораторні дослідження:

- до відкриття пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей відібрано 23 зразки види питної для досліджень на санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники. За результатами досліджень по мікробіологічним показникам відхилень не виявлено, по санітарно-гігієнічним виявлено відхилення у 14 зразках води по вмісту заліза та в 1 зразку перевищує вміст нітратів.

- 15 проб води з децентралізованого водопостачання на вміст нітратів із шахтних колодязів породіль, у 4 зразках виявлено відхилення по вмісту нітратів (власникам шахтних колодязів, де виявленні відхилення, надані роз’яснення та пропозиції).

- відібрано по 2 зразки води поверхневих водойм з р. Десна та р. Остер на хімічні та мікробіологічні показники. За результатами досліджень по мікробіологічним показникам відхилень не виявлено, по хімічним - у р. Остер відхилення по БПК-20.

2. Відібрано - 148 проб навколишнього середовища на бактеріологічні показники, в тому числі:

- питної води – 43;

- харчових продуктів – 23;

- змивів – 73 , з них нестандартних - 0 ;

Дослідження та контроль ЛПЗ – 9;

Виконання клінічних досліджень –372, з них 10 відхилення.

Проведено 40 паразитологічних обстежень. Інвазованих не виявлено.

Проведено 21 дозиметричний аналіз, всі відповідають нормативам.

Проведено 2 лекції та 36 бесід на актуальні санітарно-гігієнічні теми.

Аналіз інфекційної захворюваності та результати проведених лабораторних досліджень свідчать, що санітарно - епідемічна ситуація в Козелецькому районі задовільна, стабільна та керована.

Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити:

Виконання вимог «Плану заходів щодо запобігання, локалізації та ліквідації спалахів кору серед населення Чернігівської області на 2017-2022 роки» затверджених спільним наказом УОЗ ОДА та ДУ «Чернігівського ОЛЦ МОЗ України» №170/40 від 09.06.2017р.

  Нітрати у воді!!!

 

Чиста вода — запорука здорового життя. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя.

Останім часом зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання. Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці та роки життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л), відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».

Вода забруднена нітратами навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

За 3 місяці 2018 р. Козелецьким міжрайонним відділом ДУ « Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено — 36 проб води на вміст нітратів (де користуються для вживання діти до 3-х років та вагітні), з них не відповідає нормативним вимогам 12 проб, що складає 33%. Обстеження проводилось у 23 населених пунктах.

Якщо виникли сумніви щодо якості питної води, Ви можете звернутись для проведення досліджень в Козелецький міжрайонний відділ за адресою: смт. Козелець, вул.. Журавльова, 41.

  

 

Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту