Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію

в районі за вересень 2018 р.

Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за 9 місяців 2018 р. зріс на 7,4% в порівнянні з минулим роком , і в інтенсивних показниках становить 191,4 вип. на 100 тис. населення проти 175,3 вип. на 100 тис. за минулий рік. Захворюваність серед дітей до 17 років залишається на рівні минулого року і становить 293,5 вип. на 100 тис. дитячого населення .

Ріст захворюваності відбувся за рахунок гострих кишкових інфекцій , зокрема : кількість захворілих на сальмонельоз зросла в 1,5 разів ( 6 випадків проти 4 за аналогічний період минулого року), захворюваність на ГКІ зросла в 1,5 разів, в інтенсивних показниках становить 65,9 вип. на 100 тис. населення, проти 47,6 . Зріс в 2,2 рази (181,7 вип. на 100 тис. проти 83,5 вип.) також показник захворюваності серед дітей до 17 р. Всього зареєстровано 22 випадки ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 8 – рота вірусом ( серед них 11 дітей), та 2 – не встановленим збудником (1 дитина). Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями та сальмонельозом з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

2 випадки інфекційного мононуклеозу зареєстровано у дитини та підлітка (студента ), в минулому році - жодного.

В районі зареєстровано 9 випадків захворювання (підозри ) на кір , з яких 5 лабораторно підтверджені. Серед захворілих 3 дітей віком 8 місяців, 1рік та 2 роки (щеплений одноразово). 1 дорослий (медичний працівник) щеплений,5 дорослих щеплено зі слів, проте відсутнє документальне тому підтвердження . 7 хворих проживають в смт. Десна, 1 – в м. Остер та 1 -смт. Козелець.

  • мають місце 20 випадків захворювань шкіряно – венеричними хворобами, в т. ч. 12 - коростою (26,4 вип. на 100 тис.) , що на 29,4 % нижче за показник минулого року.

Епідемічна ситуація по туберкульозу нестійка. Показник захворюваності вперше зареєстрованих в звітному році хворих на туберкульоз органів дихання на 4,7 % нижчий за рівень минулого року , в інтенсивних показниках 43,9 вип. на 100 тисяч населення, за аналогічний період минулого – 45,4 вип. При цьому, 76,5% хворих, вперше зареєстрованих в 2018 році, є мікобактеріовиділювачами, 63,7 % виявлених вперше - в фазі розпаду легень .

Епідемічна та епізоотична ситуації по сказу залишається напруженою. Так, за антирабічною допомогою звернулося 96 осіб, призначено профілактичне антирабічне лікування 17 потерпілим. В районі 2 населених пункти неблагополучні по цьому захворюванню (Хрещате, Озерне ) .

Проводились лабораторні дослідження:

Відібрано та досліджено:

- 8 проб води з децентралізованого водопостачання на вміст нітратів із шахтних колодязів породіль, у 3 зразках виявлено відхилення по вмісту нітратів (власникам шахтних колодязів, де виявленні відхилення, надані роз’яснення та пропозиції);

- 9 зразків води централізованого водопостачання з КП «Козелецьводоканал» та Остерського ВУЖКГ на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, у 3 зразках води з Остерського ВУЖКГ виявлено перевищення вмісту заліза;

- 3 зразки ґрунту (житлова забудова в зоні впливу автотранспорту в центрі смт. Козелець; с. Соколівка, база відпочинку «соколівський бір», р. Десна, в зоні пляжу; м. Остер, база відпочинку «Київське БМЕУ НГЧ-1», р. Бесна, в зоні пляжу) на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, за дослідженими показниками відхилень не виявлено;

- відібрані зразки харчових продуктів, грунту з ігрових майданчиків та змиви із 4 ЗОШ (Білейківської ЗОШ І-ІІІ ст.., Патютинської ЗОШ І-ІІІ ст.., Стависької ЗОШ І-ІІІ ст.., Лихолітської ЗОШ І-ІІІ ст..) та 3 ДНЗ (Центр реабілітації дітей з інвалідністю, Лихолітської ЗДО, Білейківської ЗДО) За результатами досліджень по досліджуваним показникам відхилень не виявлено.

Відібрано - 587 проб навколишнього середовища на бактеріологічні показники, в тому числі:

- питної води –23,

  • харчових продуктів – 25 ;

  • змивів – 482.

  • 45 паразитологічних обстежень. Інвазованих не виявлено.

Проведено 20 дозиметричний аналіз, всі відповідають нормативам.

Проведено 14 лекцій та 8 бесід на актуальні санітарно-гігієнічні.

Аналіз інфекційної захворюваності та результати проведених лабораторних досліджень свідчать, що санітарно - епідемічна ситуація в Козелецькому районі задовільна, стабільна та керована.

Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити:

Виконання вимог «Плану заходів щодо запобігання, локалізації та ліквідації спалахів кору серед населення Чернігівської області на 2017-2022 роки» затверджених спільним наказом УОЗ ОДА та ДУ «Чернігівського ОЛЦ МОЗ України» №170/40 від 09.06.2017р.

 

 

 

  Нітрати у воді!!!

 

Чиста вода — запорука здорового життя. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя.

Останім часом зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання. Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці та роки життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л), відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».

Вода забруднена нітратами навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

За 3 місяці 2018 р. Козелецьким міжрайонним відділом ДУ « Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено — 36 проб води на вміст нітратів (де користуються для вживання діти до 3-х років та вагітні), з них не відповідає нормативним вимогам 12 проб, що складає 33%. Обстеження проводилось у 23 населених пунктах.

Якщо виникли сумніви щодо якості питної води, Ви можете звернутись для проведення досліджень в Козелецький міжрайонний відділ за адресою: смт. Козелець, вул.. Журавльова, 41.

  

 

Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту