Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію

в районі за листопад 2018 р.

Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за 11 місяців 2018 р. зріс на 12,7% в порівнянні з минулим роком , і в інтенсивних показниках становить 239,5 вип. на 100 тис. населення проти 203,4 вип. на 100 тис. за минулий рік. Захворюваність серед дітей до 17 років залишається на рівні минулого року і становить 326,0 вип. на 100 тис. дитячого населення .

Ріст захворюваності відбувся за рахунок гострих кишкових інфекцій , зокрема : кількість захворілих на сальмонельоз зросла в 1,5 разів ( 6 випадків проти 4 за аналогічний період минулого року), захворюваність на ГКІ зросла на 14,8% , в інтенсивних показниках становить 70,0 вип. на 100 тис. населення, проти 58,4 . Зріс в 2 рази (198,4 вип. на 100 тис. проти 97,5 вип.) також показник захворюваності серед дітей до 17 р. Всього зареєстровано 23 випадки ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 8 – рота вірусом

( серед них 12 дітей), та 2 – не встановленим збудником (1 дитина). Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями та сальмонельозом з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

2 випадки інфекційного мононуклеозу зареєстровано у дитини та підлітка (студента ), в минулому році - жодного.

В районі зареєстровано 9 випадків захворювання (підозри ) на кір , з яких 5 лабораторно підтверджені. Серед захворілих 3 дітей віком 8 місяців, 1рік та 2 роки (щеплений одноразово). 1 дорослий (медичний працівник) щеплений,5 дорослих щеплено зі слів, проте відсутнє документальне тому підтвердження . 7 хворих проживають в смт. Десна, 1 – в м. Остер та 1 -смт. Козелець.

  • мають місце 25 випадків захворювань шкіряно – венеричними хворобами, в т. ч. 16- коростою (36,2 вип. на 100 тис.) , що на 28,6 % нижче за показник минулого року.

Епідемічна ситуація по туберкульозу нестійка. Показник захворюваності вперше зареєстрованих в звітному році хворих на туберкульоз органів дихання на 36,4 % вищий за рівень минулого року , в інтенсивних показниках 67,8 вип. на 100 тисяч населення, за аналогічний період минулого – 47,6 вип. При цьому, 73,3% хворих, вперше зареєстрованих в 2018 році, є мікобактеріовиділювачами, 50,0 % виявлених вперше - в фазі розпаду легень .

Епідемічна та епізоотична ситуації по сказу залишається напруженою. Так, за антирабічною допомогою звернулося 116 осіб, призначено профілактичне антирабічне лікування 23 потерпілим. В районі 4 населені пункти неблагополучні по сказу (Хрещате, Озерне, Сираї, Привітне ) .

Проводились лабораторні дослідження:

Відібрано та досліджено:

- 8 проб води з децентралізованого водопостачання на вміст нітратів із шахтних колодязів породіль, у 1 зразку виявлено відхилення по вмісту нітратів (власникам шахтного колодязя, де виявлено відхилення, надано роз’яснення та пропозиції);

- у Остерській РЛ відібрані зразки харчових продуктів на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники та змиви. Проведено моніторинг поточної дезінфекції, моніторинг перед стерилізаційної очистки, моніторинг роботи стерилізаторів, дезкамер, деззасобів та дезрозчинів. Проведено раптові обстеження персоналу харчоблоку та роздаток на кишкову групу інфекцій. За результатами досліджень по досліджуваним показникам відхилень не виявлено;

- у Козелецькому геріатричному пансіонаті відібрані зразки харчових продуктів та води питної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники та змиви. Проведені інструментальні вимірювання (параметри мікроклімату та освітленості). Проведено раптові обстеження персоналу харчоблоку та роздаток на кишкову групу інфекцій. За результатами досліджень по досліджуваним показникам відхилень не виявлено

- відібрано - 394 проб навколишнього середовища на бактеріологічні показники, в тому числі: питної води – 20, харчових продуктів – 40; змивів – 202.

  • 30 паразитологічних обстежень. Інвазованих не виявлено. 22 дозиметричний аналіз, всі відповідають нормативам.

Проведено 7 лекцій та 11 бесід на актуальні санітарно-гігієнічні теми.

Аналіз інфекційної захворюваності та результати проведених лабораторних досліджень свідчать, що санітарно - епідемічна ситуація в Козелецькому районі задовільна, стабільна та керована.

Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити:

Виконання вимог «Плану заходів щодо запобігання, локалізації та ліквідації спалахів кору серед населення Чернігівської області на 2017-2022 роки» затверджених спільним наказом УОЗ ОДА та ДУ «Чернігівського ОЛЦ МОЗ України» №170/40 від 09.06.2017р.;

- реалізацію вимог Наказу МОЗ України від 06.11.2015 № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання та виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій»;

- виконання положень «Комплексного плану протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань по Чернігівській області на 2018-2019 роки».

 

  Нітрати у воді!!!

Чиста вода — запорука здорового життя. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя.

Останім часом зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання. Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці та роки життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л), відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».

Вода забруднена нітратами навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

За 3 місяці 2018 р. Козелецьким міжрайонним відділом ДУ « Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено — 36 проб води на вміст нітратів (де користуються для вживання діти до 3-х років та вагітні), з них не відповідає нормативним вимогам 12 проб, що складає 33%. Обстеження проводилось у 23 населених пунктах.

Якщо виникли сумніви щодо якості питної води, Ви можете звернутись для проведення досліджень в Козелецький міжрайонний відділ за адресою: смт. Козелець, вул.. Журавльова, 41.

  

 

Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту