Козелецький міжрайонний відділ ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України"


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 42
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію

в районі за березень 2018 р.

Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за березень 2018 року зменшився в порівнянні з аналогічним періодом 2017 р. на 22,3 %, і в інтенсивних показниках становить 46,2 вип. на 100 тис. проти 58,4 вип. на 100 тис. за 2017 р. Захворюваність серед дітей до 17 років зменшилась в 3,7 разів і становить 42,0 на 100 тис. дитячого населення проти 111,4 на 100 тис.

Захворюваність на суму гострих кишкових інфекцій , в т. ч. сальмонельоз, залишається на рівні минулого року , в інтенсивних показниках становить 17,6 вип. на 100 тис. населення. Показник захворюваності серед дітей до 17 р. (27,9 вип. на 100 тис. ) - зменшився на 33,4%. Всього зареєстровано 8 випадків ГКІ , викликаних встановленим збудником , в т. ч. 3 – рота вірусом ( 2 дитини). Випадки захворювань гострими кишковими інфекціями з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни та термінів зберігання харчових продуктів.

  • інфекційного мононуклеозу зареєстровано у підлітка ( в минулому році - жодного). 6 випадків захворювань шкіряно – венеричними хворобами, в т. ч. 4 - коростою (8,7 вип. на 100 тис.) - майже на рівні минулого року.

Епідемічна ситуація по туберкульозу нестійка. Показник захворюваності вперше зареєстрованих в звітному році хворих на туберкульоз органів дихання на 14,3 % нижчий за рівень минулого року , в інтенсивних показниках 13,2 вип. на 100 тисяч населення, за аналогічний період минулого – 17,3 вип. При цьому, 83% хворих, вперше зареєстрованих в 2018 році є мікобактеріовиділювачами, стільки ж виявлених вперше - в фазі розпаду легень .

Епідемічна та епізоотична ситуації по сказу залишається напруженою. Так, за антирабічною допомогою звернулося 19 осіб, призначено профілактичне антирабічне лікування 6 потерпілим.

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області та районі стабільна, відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Проводились лабораторні дослідження, відібрано на санітарно-хімічні показники:

- 6 проб води з децентралізованого водопостачання на вміст нітратів із шахтних колодязів породіль, та 1 зразок води питної з громадського колодязя с. Берлози, у 2 зразках виявлено відхилення по вмісту нітратів (власникам шахтних колодязів, де виявленні відхилення, надані роз’яснення та пропозиції).

- відібрано 3 зразки води питної із водорозбірних колонок Остерського ВУЖКГ на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. За результатами досліджень виявлено відхилення по вмісту заліза в одній пробі.

Відібрано води відкритих водойм 2 зразки із р. Остер та 2 зразки із р. Десна. За результатами мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень відхилень не виявлено.

2. Відібрано - 119 проб навколишнього середовища на бактеріологічні показники, в тому числі:

- питної води –20;

  • харчових продуктів – 29, з них 1 відхилення;
  • змивів – 136 , з них нестандартних - 0 ;
  • Дослідження та контроль ЛПЗ –14;
  • Виконання клінічних досліджень –455, з них 11 відхилення.
  1. Проведено 25 паразитологічних обстежень. Інвазованих не виявлено.
  2.  Проведено 21 дозиметричний аналіз, всі відповідають нормативам.

1 стаття в районній газеті «Новини Придесення» 02.03.2018 р. «Проведення моніторингових досліджень в Козелецькому районі за 2017 рік » . Проведено 2 лекції та 9 бесід на актуальні санітарно-гігієнічні теми.

Аналіз інфекційної захворюваності та результати проведених лабораторних досліджень свідчать, що санітарно - епідемічна ситуація в Козелецькому районі задовільна, стабільна та керована.

Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити:

- реалізацію вимог Наказу МОЗ України від 06.11.2015 № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання та виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій»;

- виконання положень «Комплексного плану протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань по Чернігівській області на 2017-2018 роки».

- керівнику Остерського ВУЖКГ наданий лист-рекомендація щодо перевищення вмісту заліза у зразку питної води із водорозбірної колонки.

 

  Нітрати у воді!!!

Чиста вода — запорука здорового життя. Вона вiдiграє виняткову роль у процесах обмiну речовин, що становлять основу життя.

Останім часом зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання. Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці та роки життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов’язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну системи. Трапляються випадки захворювання й у дітей старшого віку (після споживання води з високим вмістом нітратів).

Тому категорично заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров’я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, необхідно не вживати питну воду із колодязів і каптажів, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники (50 мг/л), відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».

Вода забруднена нітратами навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Кип’ятіння не зменшує, а збільшує її токсичність.

При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

За 3 місяці 2018 р. Козелецьким міжрайонним відділом ДУ « Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено — 36 проб води на вміст нітратів (де користуються для вживання діти до 3-х років та вагітні), з них не відповідає нормативним вимогам 12 проб, що складає 33%. Обстеження проводилось у 23 населених пунктах.

Якщо виникли сумніви щодо якості питної води, Ви можете звернутись для проведення досліджень в Козелецький міжрайонний відділ за адресою: смт. Козелець, вул.. Журавльова, 41.

  

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту